Čistěte ekologicky

Taky se Vám stává, že přijdete do drogerie nebo supermarketu za účelem koupit si čistící prostředek a nemáte tušení, který si vybrat? Nakonec odcházíte s pěti, jelikož jeden je do koupelny, druhý na kovové součásti, třetí na varnou desku, čtvrtý na troubu, pátý na odmaštění a takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho. Samozřejmě každý z nich obsahuje spoustu chemikálií a látek, o kterých jsme nikdy neslyšeli.

Existuje ale i jiná možnost a většinou ji budete mít doma ve skříňce. Jedná se o jedlou sodu, ocet a citrón a mají větší čistící sílu než většina výrobků, které najdeme v obchodech.

Jedlá soda je abrazivní, netoxická a rozpouští skvrny, stačí skvrnu posypat. Taky skvěle odstraňuje zápach, posypeme páchnoucí místo sodou, rozetřeme a setřeme. Jedlá soda je zcela neškodná, je dokonce tak bezpečná, že bychom si s ní mohli čistit i zuby.

Ocet a jeho kyselé vlastnosti nám pomáhají odstranit jakoukoliv skvrnu s lehkostí a je zcela neškodný pro uživatele, vždyť se používá i v kuchyni. To co má navíc, oproti jedlé sodě jsou jeho skvělé desinfekční účinky, takže nás zbaví i bakterií. Nejčastěji se používá s vodou, kdy čistí, desinfikuje a zbavuje zápachu.

Citrón je opět skvělý na čistění a zároveň kyselina citrónová je výborný desinfekční prostředek, který umožní desinfikovat jakékoliv povrchy. Citróny můžete používat samostatně, jednoduše rozříznete na půlku a čistíte nebo spolu s jiným čistícím prostředkem pro efekt. Citrón lze využít mnoha způsoby, například umístěte řez citrónu na odtok dřezu, odstraní baktérie a zápach.

S těmito domácími pomocníky odstraníte většinu skvrn, vyzkoušejte to 😉